Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Makro Export is a values-driven consulting agency dedicated.

Gallery

Contact

+90 312 394 39 25

+90 535 413 90 13

İvedik OSB, 1476 Cad. No: 8 / 14, Yenimahalle, Ankara

info @makroexport.com

What are digital marketing strategies in export?

Ürününüz kadar ürününüzü nasıl pazarladığınız, ürününüzü potansiyel müşterilerinize sunarken hangi argümanlardan faydalandığınız, nasıl konuşlandırdığınız, kimlere hitap ettiğiniz, hangi mecralarda sunduğunuz hayati önem taşır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ve hayatımızın merkezine yerleşmesiyle birlikte pazarlama dünyası da dijital bir boyut kazandı. 

İhracata yönelik geliştirilen en önemli dijital pazarlama çözümlerinden biri de B2B pazarlama stratejisidir. B2B pazarlama stratejisiyle web sitesi optimize edilerek, ihracat yapılması planlanan hedef bölgeler belirlenir, direkt olarak mal ve hizmetlerin firmadan firmaya pazarlanmasının gerçekleşmesini sağlar. Bunun yanında, ihracatçının marka profilini tanıttığı, ürünlerini sergilediği kurumsal web sitesi veya sosyal medya hesapları da dijital pazarlama stratejileri arasında gösterilebilir. Bu platformlarda da bölge, yaş, ilgi alanı gibi kriterler filtrelenip geniş kitlelere ulaşacak reklamlar vererek dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan potansiyel müşterilere kendi ürününü sosyal medya aracılığıyla pazarlamış olacaktır. 

MAKRO EXPORT Dış Ticaret Danışmanlık danışan firmaların ürünlerini, hedef pazarını ve kitlesini en iyi şekilde analiz eder, danışan firmaların ürün ve sektörüne uygun pazarlama argümanlarını geliştirir, bu argümanları dijital mecrada en doğru şekilde potansiyel müşterilere ulaştırarak marka bilinirliğini, görünürlüğünü arttırmayı hedefler. Günümüzde en nitelikli reklam aracı olarak gösterilen dijital platformlarda daha fazla potansiyel müşterilere ulaşabilme gibi bir hedefiniz varsa İhracat Danışmanlığı hizmeti veren firmalardan pazarlama stratejileri desteği alabilirsiniz. 

İhracat Danışmanlığı firmaları ülke ülke yurtdışı pazarını, yurtdışı müşteri profil ve beklentilerini en iyi bilen ve pazarlamaya yönelik en iyi stratejileri geliştiren firmalardır. Sadece pazarlama, sadece reklam ya da sadece yurt satış departman hizmeti vermek yerine bunların hepsini aynı çatı altında bir hizmet olarak sunar.

Leave a comment